105 | CESTA K VELKÉMU RYBNÍKU, KRÁLOVSKÁ PROCHÁZKA
KONÍČEK Oldřich (1886 Kutná Hora - 1932 Žehuň u Poděbrad)
starting price: 28 000 CZK
hammer price: 37 000 CZK
Your limit is on demand. The limit can be raised.>
Olej na lepence, 28 x 23,5 cm, rámováno, signováno vlevo dole O. Koníček, zezadu opatřeno přípisem s určením. Malíř krajinář. Žák prof. Rudolfa Ottenfelda, roku 1919 byl v Itálii, kde maloval bojiště ze světové války, šlo o státem zadanou zakázku 41 obrazů pro památník osvobození. Tyto obrazy byly později zničeny. Autor viz T 1/522, V 3/94, NEČVU 2/1002.